Още от началото хората усещаха, че нещо не е наред. Сякаш бяха поразени, строшени и смазани.
Те бяха способни да изграждат и вършат добро, но същевременно се насочваха да унищожават красивото. А това зло идваше от лошия им избор и грехът поглъщаше сърцата им.
Един ден осъзнаха, че единствената надежда на човечеството е появата на Спасител, Който може да отнеме лошотията им и да ги спаси от загниващия свят.
Но …. за идването Му имаха големи очаквания.
Виждаха го слизащ триумфално едва ли не от космически кораб.
В действителност след като се роди Той бе положен в яслите, където хранеха животните.
Очакваха го като войн с меч в ръка предвождащ бунта им.
За съжаление Той израстна обучавайки се за дърводелец и показа на людете как да живеят в мир Бога и другите.
Надяваха се да се появи като свещен унищожител, който изгаря греха в света.
А Той премина през градове и села, възстановявайки живота и ги учеше как да казват на греха: „Не!“
Разчитаха, че ще дойде като политическа супер звезда, която ще унищожи корупцията, безпричинното насилие и незаконните забрани.
Но Той се нарече овчар. Учеше хората да прощават на враговете си и да се молят за тях.
Предвиждаха, че ще се появи като Цар и ще им възвърне това, което им се полагаше, дори и повече.
Отново нямаше съвпадение. Той изигра ролята на слуга и им говори за Божието царство.
– А защо не като съдия, който да осъди безчестието и безнравствеността? – предположиха някои.
Реално Той бе изпълнен с милост и любов и ги наставляваше да не отмъщават, защото имаха благодат.
Хората очакваха битка, а се сблъскаха с жертва.
Исус Христос дойде да спаси света и да нулира нашите очаквания за миналото, настоящето и бъдещето. Защото нашите очаквания ни водеха до смърт, а неговата същност към живот.
Димитър бе стриктен във всичко. Той искаше винаги да знае дали постъпва правилно или не. За това се допитваше до Иларион свещеника на местната църква.
Добре маскиран мъж влезе в хранителния магазин на ъгъла. Виждаха се само очите му.
Всичко започна от запознанството ѝ със Стоян. Лили веднага се влюби в него.
В семейството на Максим имаше свобода относно избора на убеждения. Двама от братята му изповядаха исляма, а родителите му посещаваха протестантска църква.