Времето бе чудесно. Марко изкарваше колата си от паркинга на универсалния магазин и когато минаваше край красивия Мерцедес на Ванко се чу леко:
– Хрус.
Стомахът на Ванко се сви, когато видя как Марко излезе от колата си, огледа щетите, които бе нанесъл, след което се поклани и се помоли:
– Скъпи Господи, моля те, прости ми, че съм толкова занесен и непохватен. И моля Те, дай милост на този скъп приятел, когато види огромните щети, които причиних поради чиста небрежност. Осигури, каквото е необходимо, докато той вземе тази кола, за да я поправят. Благодаря Ти, Господи. Амин.
Марко бързо се качи в колата си, махна с ръка и усмихвайки се широко, изкрещя през прозореца.
– Всичко е наред, приятелю. Представих щетите ти пред Господа. Благодатта е прекрасна.
Марко имаше доста силни съмнение, че нещата ще се оправят отведнъж с Ванко, без значение колко искрена бе молитвата му. Дори и ние с вас знаем това, но …
Бог не казва: „Просто се моли и Аз ще ти простя“.
Всъщност Той изисква от нас: „Спри да се молиш, докато не оправиш нещата“.
Когато вие сте били причината за нараняване на някой, по какъвто и да е начин, имайте сърце на слуга. Спрете, отидете при него и се примирете, преди да правите друго.
Динка бе получила от баба си пръстен. Още като го видя, веднага го хареса. Той бе семейна ценност, която се предаваше от майка на дъщеря, но баба ѝ пожела направо да го даде на нея.
Габи влезе в стаята, намръщи се и каза недоволно:
Атанаска обичаше да се храни в заведение за бързо хранене. Днес не бе по-различно.