На Янко щом му се зададеше проблем, той предпочиташе да бяга. По-лесно е.
Ето тези дни се скара с брат си и вместо да седне и да разреши въпроса с него, той побягна, заявявайки:
– Не, с него трудно мога да се разбера. Навярно ще ми отмъсти за това, което му направих.
Янко отиде при чичо си. Там нещата вървяха добре, докато един ден той сбърка.
И вместо да признае вината си и да поиска прошка от чичо си, той реши:
– Ще напусна незабелязано това място и ще се устроя някъде другаде.
Един ден Янко срещна доста силен противни, който му бе много ядосан. Ясно бе, че не може да го надвие, но този път не успя да избяга и трябваше да се бие с него.
Никой от двамата не победи, но крака на Янко пострада. Накрая се разделиха, като си стиснаха ръцете.
Янко не можа да се оправи и до ден днешен куца.
И защо бе всичко това?
Може би, за да не бяга повече.
Ако имате проблем, уплашени сте от това, как се развиват нещата или не сте сигурни как да постъпите в даден момент не бягайте, а се обърнете към Бога за помощ.
Той ще ви помогне и подкрепи.
Влади вървеше навел глава. Подритваше с крак по-големите камъчета, но на душата му бе тягостно.
Небето бе обгърнато от пурпурен здрач. Бе време, когато следобедната дрямка бе минала, а разговорите на вечерта още не бяха започнали.
Огънят се разпали. Тези, които седяха край него започнаха да си разказват нещо преживяно, весели истории, анекдоти и дори измислици.
Живеем в тежки времена. В домовете си се чувстваме като в затвор. Ограниченията ни правят уязвими към страха, депресията и неусетно се отчуждаваме един от друг.