Стела получи голям букет за успеха си в състезанието. Докато занесе цветята у дома си, те бяха увиснали и „уморени от пътя“.
– Какво да правя? – попита с тъга Стела. – Бяха толкова красиви …
– Натопи ги в хладка вода, – посъветва я майка ѝ. – Това ще ги освежи. Преди това леко трябва да ги подрежеш, за да пият по-лесно вода.
– Ще оцелеят ли? – разтревожена попита Стела.
– Опитай и ще видиш, – насърчително се усмихна майка ѝ.
Тя направи всичко, което я бяха посъветвали, макар да не вярваше много в благополучния изход.
Преди да си легне Стела притвори очи и си пожела:
– Иска ми се да оживеят и дори да станат по-красиви от преди….
Сутринта Стела скочи от кревата си и отиде право при цветята.
Букетът се бе превърнал във великолепна гледка. Цветята не само бяха съживени, те сияеха.
– Водата ги е направила да изгледат по-различно, – възкликна Стела. – Сега те са по-прекрасни от преди.
Не ви ли напомня това на нещо?
Спомнете си какво каза Исус за водата и какво означава тя за вярващите.
„Всеки, който е жаден, нека дойде при Мене и да пие“.
„Всеки, който пие от тая вода, пак ще ожаднее, а който пие от водата, която Аз ще му дам, няма да ожаднее до века, но водата, която ще му дам, ще стане в него извор на вода, която извира за вечен живот“.
Божият освежаващ Дух ни съживява днес, когато сме уморени от живота. Той е Живата вода, обитаваща в нас.
Нека пием безмерно от Нея всеки ден.
Павлов крачеше бавно натоварен с мрачни мисли. До него вървеше Симо и от време на време поглеждаше към него.
Елена живееше спокойно в един малък град. Нищо до сега не бе помрачавало сериозно последните години от живота ѝ.
Дъждът тихо ромолеше. Бе влажно и мрачно. Водните струи не можеха да отмият тъгата и болката в сърцата на хората. Всеки вярваше, че ще пекне слънце. Но кога щеше да стане това?
Веднъж Безумието покани приятелите си на чай. Всички дойдоха. Беше забавно. Пяха, скачаха и танцуваха.