Семейството се премести в големия град и на Диди ѝ предстоеше да постъпи в ново училище. Тя бе израснала в малко селище и имаше много приятели, но тук не познаваше никого.
Когато се върна от училище, баща ѝ я попита:
– Как мина първият ден в новото училище?
Диди се разплака:
– Почти никой не ми обърна внимание. Чувствах се много самотна. В класа имаше група момичета към, които исках да се присъединя.
– И какво смелост ли не ти достигна? – попита бащата, знаейки колко общителна е дъщеря му.
– Когато Мими ме покани на рождения си ден, Зорка каза, че не ме харесва.
– Изглежда това момиче ти е завиждало, – отбеляза майка ѝ.
– О, – възкликна Диди, – тя е толкова красива. За какво може да ми завиди?
– Майка ти просто така предполага, – обади се баща ѝ.
– А може би ……. – Диди се замисли, – когато учителката по пеене каза, че пея много хубаво, Зорка изсъска и побледня.
– Трябва да дадеш възможност на съучениците си да разберат колко си прекрасна и весела, – посъветва я баща ѝ.
– Нека те опознаят по-добре, – добави майка ѝ.
– Добре ще опитам.
Диди спря да търси съчувствие от кръга на Зорка. Тя просто бе себе си. Успокои се и се отпусна.
Много скоро тя имаше свой приятелски кръг от момичета и момчета.
След няколко години Диди и Зорка постъпиха в един и същи колеж и Диди бе избрана за отговорник на групата им.
Тогава нещо се прекърши в Зорка. Тя се приближи към Диди и кротко попита:
– Искаш ли да станем приятелки?
– Това би било страхотно!
Диди спечели, защото се постара да остане добър човек, независимо от обстоятелствата.
Хубавото е, че Зорка осъзна грешката си и двете се сприятелиха.
Беше голяма веселба, а сега трябваше да се почисти всичко. Когато бе прибрано и почистено, Ради грабна торбите със събрания боклук и тръгна към контейнера пред блока.
Една вечер около масата се проведе интересен разговор между членовете на едно малко семейство. Бе поставен интересен въпрос за разсъждение:
На Ася баба ѝ живее в Гана. Там има само два сезона сух и дъждовен. Сега в навечерието на Новата година в тази страна никъде няма да откриеш сняг, въпреки, че и при нас понякога отсъства.
Баба Дона имаше малка градина в задния си двор. Там тя засаждаше любимите си зеленчуци. Всяка сутрин старицата наглеждаше градината си и с интерес наблюдаваше какво расте в нея.