Валеше. Всичко бе мокро и подгизнало. Борис и Богомил се бяха приютили в една изоставена беседка и се радваха, че вътре поне не капе.
Двамата щом се съберяха започваха да спорят и винаги намираха за какво.
– Лошо ли е да има контрол? – Борис подскачаше от крак на крак, спомняйки си, че скоро бяха говорили на тази тема и Богомил не бе на същото мнение.
– Не сме тъпи роботи, та някой да ни насочва и контролира, – настояваше на своето си Богомил.
– Виж, – размаха неспокойно ръце Борис, – контролът създава спокойствие, а ако няма такъв, се ражда страхът.
– И тогава какво правим? – наежи се Богомил. – Стремим се да контролираме всичко. Да, ама не можем.
Борис се чудеше какво да вметне като отговор, когато Богомил настървено продължи:
– Сигурността е жесток измамник. Човек може да натрупа много пари и да ги изгуби само за няколко часа. Ето Мирон фанатик е на темата здраве. Яде само ядки и зеленчуци, но е болен от рак. Забележи, най-стресираните хора са маниаци на контрола.
– Искаш да кажеш, че не можем да поемем контрола? – попита Борис , повдигайки рамене.
–Защото той не ни се полага, – натърти Богомил.
– И какво е разрешението според теб? – Борис погледна предизвикателно Богомил.
– Вместо да търсим пълен контрол, по-добре е да се откажем от него, – усмихна се Богомил.
Двете момчета дълго време се гледаха изпитателно.
Накрая Богомил заключи:
– Като не можем да управляваме нещата, да ги поверим на Бога.
Групата жужеше като пчелен кошер. Бяха изказани много мнения на различни теми, отстояваха се различни гледни точки.
Група младежи тихо си говореха в парка. Не спореха, просто всеки изразяваше мнението си.
Днес нямаше много работа и мъжете се настаниха в стаята за почивка.
Петър Икономов бе късоглед мъж на средна възраст.