Архив за етикет: общество

Интересни факти за тенисa на маса

NastTennis-825x510Тенисът на маса е включен в десетката от най-популярните видове спортове. Всяка година той привлича около 850 милиона играчи и фенове в света.

Интересното е, че тенисът на маса се е появил като игра за висшето английско общество през 80-те години на XIX век.

Ролята на мрежа първоначално са изпълнявали редици от книги. Вместо топка се е използвала корковата тапа от шампанското, а за ракета –  табакера.

От 1988 г., тенисът на маса е станал олимпийски спорт.

Реакция срещу чернокожа кралица на красотата

262616_original-600x400Във Facebook попаднах на снимка на чернокожо момиче, което е спечелило конкурса за красота във Финландия.

От долу се мъдреха насмешливи коментари авторите, на които смятаха за неуместно и странно това явление. Те пишеха за него като свидетелство за дълбокия упадък в Европа.

„Бедното момиче е много страшно и е получило наградата от умове, които нямат никаква политическа коректност“. Финландската красавица според повечето е трябвало да бъде с бяла кожа.

Съгласна съм, че излъчването на красавици в подобни конкурси е доста спорно. Най-вече поради комерсализацията на женската красота и налагане на някакъв стандарт за красота, което кара много жени да се лишават от естествената си красота, само и само за да добият исканата и търсена форма.

Но да се отрича красотата, само защото не е в „предпочитан цвят на кожата“, мисля че е прекалено.

Расизмът е отричане на християнската вяра. Съществуват чернокожи православни свещеници, които добре се грижат за папствата си. Нима такива хора трябва да се поставят по-долу от другите свещеници само заради цвета на кожата си?

Във Финландия живеят емигранти и техните потомци, които имат черна кожа. Там те са възприемани като „свои“ хора и могат да участват и побеждават във финландските конкурси.

Това  говори в полза за финландското общество, където всички хора се възприемат еднакво. Там може да съществуват заблуждения и грехове, но поне в случая следват християнското наследство на нашата цивилизация.

Пекин е готов да въведе католицизма в китайското общество

ol3001482919338Официално Пекин е готов към конструктивен диалог с Ватикана и въвеждането на католицизма в китайското общество, но при условие, че гражданите на КНР, открито изповядващи католицизма, са длъжни да бъдат патриоти на своята страна.

Това изявление е направено от Държавната администрация на КНР по религиозните въпроси при срещата им с представители на Католическата църква.

В същото време, Пекин е готов да отиде не на всички отстъпки, които се изискват от духовниците. Така например, властите настояват, епископите да назначават само от китайската отечествена католическа асоциация, а не от папата.

Започвайки с петдесетте години, атеистичното правителство на Китай е арестувало много католически свещеници и енориаши. Сега китайските католици имат право да посещават само църквата получи разрешение от държавата и която не се подчинява на Ватикана.

В същото време, медиите смятат, че по-голямата част от католиците в Китай, които са не по-малко от дванадесет милиона души, тайно посещават подземни църкви.

Не следвайте тълпата

index„Да не следваш множеството да правиш зло, нито да свидетелствуваш в съдебно дело, така щото да се увличаш след множеството, за да изкривиш правосъдието, нито да показваш пристрастие към сиромаха в делото му“.

Често се влияем от външния свят и ставаме егоистични. Някои умишлено отстъпват от правдата поради завист или презрение към бедните, слабите и чужденците.

Други са твърде заети или прекалено егоистични, за да подадат ръка за помощ на тези, които се нуждаят.

Божието Слово ни напомня, че ние сме отговорни за това, нашето общество да стане справедливо, а хората честни..
Ние имаме отговорност да помагаме за разкриване на несправедливостта, която виждаме, да помагаме на слабите.

Трябва да помним Божията милост, която ни е освободила от унинието на живота  във този враждебния свят и ни направила Божии деца.

Не отстъпвайте от правдата!

Свободния град Християния

micronations6_2906053k-600x374Въпреки, че не е традиционна микро нация, Християния има право да бъде в списъка на самоуправляващите се области с малочислено постоянно население.

Този град е създаден през 1971 г. на една изоставена военна база в Копенхаген от философи, мечтатели и хипита с амбицията за изграждане на едно свободно общество.

В зависимост от лицето, с което общувате, Християния е първото в света напълно функциониращо анархистко общество или район залят от заселници и наркотрафиканти.

„Градът“ заема площ по-малка от един квадратен километър, а неговите граждани плащат данъци и комунални услуги в Копенхаген.

Но в същото време жителите му твърдят, че имат свой собствен набор от закони и обществени услуги.