Ако видите името на Наполеон Бонапарт върху бутилката това означава, че съдържанието ѝ е издържало от 12 до 30 години. Именно така трябва да обичаш коняка, за да нарекат на твое име такова съкровище.
Впрочем, Наполеон Бонапарт, ако вярваме на историците, въобще не е бил глупак да пие, особено отбрани спиртни напитки всеки ден имащи славата на „любимци на императора“. На първо място това се отнася за коняка „Курвуазие“.
През 1811 г. Бонапарт посетил склад на тази компания, намиращ се близо до Париж и опитал, след което от сърце похвалил местния коняк.
В резултат на това компанията „Курвуазие“ се превърнала в доставчик към императорския двор, а най-добрият от всички коняци – Курвуазие Наполеон – издържа от 15 до 20 години, без да се развали. От тогава конякът станал любима напитка на Наполеон – според слухове, прогоненият император от Франция взел със себе си на остров Елена няколко бъчвички с цената напитка.
Бил ли е това именно „Курвуазие Наполеон“ имащ ефектен вкус от подправки и букет свежи плодове, не се знае.
Министерство на здравеопазването на Израел елиминира електронните цигари
Наскоро проведено изследване сред най-популярните марки електронни цигари е установило, че те не могат да се счита за безопасни, тъй като съдържат канцерогенни съединения. Оказало се , че независимо с какви пълнители са заредени те, от тях все още се отделя формалдехид в количество, което е сходно с тези на обикновените цигари. В изпаренията от електронните цигари е открита свръх токсичната молекула.
Проведеното изследване установи, че повечето модели електронни цигари нямат обезопасителен механизъм, който да контролира нивото на вдишвания никотин.
Електронните цигари не са така безопасни, както заявяват техните производители. Според експертите електронните цигари трябва да бъдат достъпни само за силно пристрастените от никотин хора, които искат да се откажат от тях.
Израелското министерство на здравеопазването през следващите дни ще забрани производството и продажбата на електронни цигари в страната.
Вече е изготвен отчет. В него се посочва по-специално, че в Израел е строго забранено да се произвеждат, съхраняват и продават не само на електронни цигари, но също така и неща, които по един или друг начин са свързани с тях.
Министерство на здравеопазването е изключително загрижено от това, че пушенето на електронни цигари бързо се разраства в училищата. Данните от последните проучвания показват, че електронни цигари редовно пушат 10% от гимназистите.
Благодаря ти, главо, че в теб е непрекъснат безпорядък
Човек трябва понякога да се посмее и над себе си, иначе ще откачи…
За това, за съжаление, знаят много малко хора и за това в света има толкова много луди.
Живея и не ми е скучно.
Главо моя, ти постоянно мислиш, че е по-добре да забравя, за да бъда в безопасност.
За да научиш ходовете наизуст, ти никога не действаш по план.
За това пък всеки жизнен урок за теб не е от полза, по-скоро е лишен от дълбок смисъл.
Благодаря ти, че не ми даваш да се съгласявам със всичко, което става с мен. Че можеш да различаваш истината от лъжата.
И въображаемото няма да се обърка с настоящето…..
Смърт за първоаприлска шега
И отново за законите на Китай. Жител на тази старана бил осъден за шега.
За да бъдем по точни, млад човек е бил наказан за първо априлско „недомислие“.
В Китай студен от Шанхайския университет е бил осъден на смърт заради отравяне на съседа си по общежитие.
На 1 април 2013 г. студент изсипал тайно на съквартиранта си диметилнитрозамин (DMNА), това е полулетливо органично химическо съединение, произведено като страничен продукт от няколко промишлени процеси. То присъства в малки количества в някои храни, особено варени, пушени или сушени. NDMА е водоразтворим, безцветен, вкуса и мириса му са слаби или отсъстват. Той е токсичен за черния дроб и другите органи.
16 дена по-късно съквартирантът му постъпил в болницата със смъртоносно отравяне и е починал без да дойде в съзнание.
За свое оправдание студентът заявил, че искал да се пошегува със своя приятел по случай 1 април.
Шегите понякога са болезнени и смъртоносни.
Неприлична изява
Анет Келерман е пропагандирала добре ушит и удобен цял плувен дамски костюм.
Тя била известна за нейното застъпничество и подкрепа за правата на жените да носят цели бански костюми. В ранните години на миналия век от жените се очаквало да плуват облечени в тежки и некомфортни къси рокли комбинирани с панталони.
През 1907 година Келерман била арестувана в Бостън, Съединените Щати за непристойно поведение, защото посмяла да се покаже с прилепнал по тялото ѝ цял бански костюм и на всичкото отгоре с голи ръце и открит врат .
Съдията одобрил нейните аргументи в защита на свободното плуване като здравословно упражнение и се съгласил, че дамски плувни дрехи са тежките и неудобни.
Арестуването на Келерман възбудило духовете на световната общественост. С борбеността си, тя спечелила огромна популярност по цял свят. По-късно самата тя става дизайнер на първия цял дамски бански костюм, който се превръща в нейна запазена марка и символ на новата свободна жена.
Ако това е разпуснато и неприлично облекло, какво да кажем за днешната мода? Дали с по-голямата си „свобода“ днес не сме загубили нещо ценно от миналото? Интересно, какво ли днес можем да наречем неприлично?! Разни хора, разни идеали.
Ето и няколко интересни факта от живота на Анет Келерман, навремето си прогресивна жена, която според мен не е „прекрачила границата“ на допустимото.
Анет Келерман е професионална плувкиня, актриса и писателка. Когато е била на 6 години, заболяват краката ѝ и за да преодолеят увреждането, родителите ѝ я записват в училище, където се обучават плувци. На 13 години краката ѝ се нормализират, а на 15 участва в състезания по плуване. През 1902 г. Анет спечелва състезанието в Нов Южен Уелс, на разстояние от 100 ярда и един миля.
На 18 години Анет става първата жена, която се е осмелила да прекоси Ламанша. След три неуспешни опита тя казала:“Имах издръжливост, но не и достатъчно груба сила“.
Дори и в напреднала възраст остава активна, продължава да плува и да прави упражнения до края на живота си.
