Архив за етикет: условия

Градът е неестествена среда за живеене

Животът в града изкуствено е усложнен  и единственият шанс за един човек да не се превърне в роб на съвременната икономика, е да започнат да работят за себе си. Чрез Интернет, върху земята или създаване на общност?
Когато човек попадне в естествена за него природната среда, мисълта му е светла, защото градът е неестествена среда за човешкия живот.
Много хора казват: “ А къде да работя? „. Можете да работите чрез Интернет, но трябва да създадете нова атмосфера на живота си.
В града това е невъзможно, така че трябва да се върнем към природната среда, така не е необходимо да даваме дан на съвременните робовладелци чрез заеми, чрез ипотека, чрез придобиване на скъпи жилища…..
Вие самите сте от тази менажерия и когато спрете да финансирате тази система, тя ще умре, ще стане съвсем друга или ще се трансформира.  Съвременният човек не е длъжен да живее в такива отвратителни условия, той има възможност да се развива, а не да живее живота си като роб.

Едно от най-трудните места за живеене

Има райони, където преобладават екстремални климатични условия. Времето в тези райони е ужасно. Там човешкият живот е силно застрашен.
Малкото село Оймякон е най-студеният населен пункт на земята. Там живеят само 500 човека.
Средната нощна температура през зимата е от порядъка на -45С, за това пък през лятото въздухът се нагрява до +30С.
През зимата земята е твърда като камък. За да изкопаеш гроб са ти необходими три дни.
Никакви селскостопански култури на могат да израснат тук стабилно. Но жителите са привикнали с екстремалните сезони.
Единственото училище в селището се закрива само тогава, когато температурата падне под -52С.

Учените са успели да отгледат коса ин витро

Проведен е нов експеримент от учените на Великобритания и САЩ демонстриращ възможността за отглеждане на човешки косъм в лабораторни условия.
При експеримента клетки от корените на косъм са взети от седем доброволци. Те били групирани в така наречените 3D- сфероиди, за да се съхрани тяхната генетична идентичност. След това клетките били имплантирани в малки участъци от човешка кожа, като преди това предварително били присадени на мишки.
Шест седмици по-късно, са поникнали нови косми в пет от седемте случая.
По-рано беше съобщено, че японски биолозите са отгледали стволови клетки от миши космените фоликули и успешно са ги пресадили на гърба на гризач, абсолютно лишена от космена покривка по рождение.
А група японски учени от Научния университет в Токио са използвал стволови клетки вместо заместител на липсваща коса. Това били „зародиши“ на пълноценна космена луковица, която можела да се интегрира в кожата на възрастен човек или животно.

Професия спящ

Много хора, които не страдат от безсъние, добиват опит в тази работа.
На професионалистите по сън им плащат, просто защото са спали, въпреки че има някои условия и уговорки.
В един от хотелите на Хелзинки на човек му предлагат работа, според която той трябва да прекара в хотела 35 дни, всяка нощ в различни кревати, а след това да сподели своя опит. Това не е единствената възможност в сферата на работа като спящ.
Някои изследователи се нуждаят от подобни хора за провеждане на експерименти свързани с изучаването на съня. Тогава към тялото на човека се прикрепват електроди свързани с различни устройства, когато той спи, за да се получи повече информация за съня.
Представете си колко пъти сте мечтали да поспите на работата си, без да получите порицание и уволнение. Сега вече имате такава възможност, само че трудно ще натрупате кариера в тази професия….

Градът е противоестествена среда за живот

Животът в градовете изкуствено се усложнява. Единствения шанс на човек да не стане роб на съвременната икономика е да започне да работи върху себе си.
Когато човек попадне в естествената за него природна среда, мислите му стават светли и чисти. Много хора се притесняват, къде да започнат работа. Но е нужно всеки да създаде собствена атмосфера на живота си. В града това е невъзможно. За това човек трябва да се върне в естествената си среда. Да не плаща на съвременните робовладелци чрез кредити, ипотеки и наеми за скъпи жилища.
Ние сами си създаваме съвременната менажерия. Ако спрем да финансираме всичко това, системата ще умре или ще се трансформира в нещо друго.
Нима може така да живее съвременния човек? Да се съгласява с такива отвратителни условия?
Той има Божествена основа и възможност за развитие в Бога. Защо не се огледа и не стъпи на здравата основа?