Най-малкото оживяло новородено е американската гражданка Амила Тейлър. Тя се е родила на 22 седмица от бременността на майката й. Новороденото е тежало само 284 грама и е било дълго 24 сантиметра.
Трябва да дадем дължимото на лекарите извършили такова чудо. За да оцелее дете с толкава малко тегло са нужни големи усилия от страна на специалистите.
Почти 100% от случаите са на изкуствено дишане и първите хранения се извършват изключително парентерално, т.е. чрез въвеждане на аминокиселини и мастни емулсии във вената.
Вижте снимката, където писалката е много по-дебели от крака на това крехко създание. Какво майсторство трябва да се притежава, за да се сложи катетър във вената за въвеждане на нужните разтвори.
Архив за етикет: майка
Момиче станало майка на 9 години
Беше белязан нов рекорд от така наречената ранна бременност. В Мексико в един от западните му части 9-годишно момиче родило дъщеря. Бащата на новороденото търсят усилено не само родителите на малката майка, но и полицията.
В клиника разположена в град Сапопан лекарите приели момиченце, очакващо да роди. Това дете в началото на януари е навършило 9 години.
Малката майка е родила напълно здраво дете с тегло 2,7 кг. Няколко дена след раждането майката и бебето са изписани от болницата.
Бащата на новороденото е 17-годишен младеж, живеещ в съседство на малката майка. Преди няколко седмици той избягал в неизвестна посока, след като родителите на момиченцето забелязали бремеността на дъщеря си.
Предишният рекорд също принадлежи на мексиканско момиче. През ноември 2011 г. 10-годишната жителка на град Пуебла родила момченце.
Най-голямото му желание
В Неапол живеело момче, което много искало да стане певец.
Първият му учител по пеене сметнал, че той няма глас и се отказал да го обучава.
Момчето се разплакало, но майка му го утешила и го уверила, че той ще стане велик певец.
Самата тя била спестила малко пари, но завела сина си при друг учител.
Похвалата и подкрепата на майката имали решаваща сила.
Това момче бил Енрико Карузо.
Ето ви и изпълнение на този мъж „без глас“:
Обвинение от призрак
През 1897 г. американката Зона Хистер била намерена мъртва в дома си, където живеела със съпруга си Едуарт Шу.
Четири седмици след погребението на майката на Зона се явил призрак, който приличал на дъщеря й. Той й казал, че причината за нейната смърт е мъжът й, който я удушил и счупил врата й.
Майката убедила хората в полицията да направят ексхумация на тялото. Когато извадили тялото било установено, че шията на жената наистина е счупен, а по гърлото й имало следи от пръсти. Шу бил арестуван.
По време на съдебния процес майката на Зона давала толкова уверено показания, че съдията не можел да убеди съдебните заседатели, че не могат да приемат свидетелство от призрак.
В резултат на това Шу се намерил зад решетките.
Момиче оцеляло след ухапване от гърмяща змия
Девойка от Калифорния, звъняла по телефона на майка си. Тя се намирала в местност край селото на дядо си. Случайно стъпила в гнездо на гърмяща змия. Получила шест ухапвания, но оживяла.
!6-годишната Вера Олифант прекарала 4 дни в реанимацията, лекарите и били 24 противоотрови. Тя била ухапана от една възрастна змия и пет по-малки.
– Аз се опитвах да уловя сигнал, за да се обадя на майка, – разказвала Олиофант, ден след като била изписана от болницата. – Не ги видях, докато не стъпих в гнездото им и почувствах как ме хапят.
Тя се върнала в дома на дядо си и той веднага я откарал в спешното отделение.
По пътя момичето разговаряло с майка си и приятеля си. Той я посъветвал да не се движи, за да не се разпространи отроват.
– Казах на майка ми и приятеля си, че ги обичам, ако не мога да ги видя още веднъж отново, – сподели девойката.
Лекарите й дали 24 противоотрови, за да отстранят опасните токсини. Ухапването от змия обикновено не е фатално, въпреки че умират хора от това, включително и от ухапване на гърмящи змии.