Дебатът се развихряше, въпреки горещината.
Обсъждаше се лакомията. Чудеха се дали тя е грях или не.
– Та това е толкова нищожно нещо, – треперещият глас на Данаил изразяваше явно настроението му по въпроса.
– Крайно време е, изобщо да не се смята за грях, – отзова се неясно словоизлияние Дончо, докато натъпкваше цяла пица в устата си.
– Трябва ли да се изпитва чувството за вина, когато все още имам място в хранопровода си за още нещо? – попита пълничкия Спас.
– Е, лакомията не е чак толкова голяма работа, колкото и се придава, – усмихна се Крум.
– Все пак можеш да я изповядаш като грях, без да споменаваш името ѝ, – отбеляза Васил.
– Какво толкова? – опули очи Ставри. – Замиташ я под килима и се съсредоточваш върху истинските грехове.
– Това е объркваща тема от години, – сбърчи нос Тони. – Трябва да се променят и изяснят нещата относно това.
– Не ме интересува лакомията, – каза Братан. – не обичам много да ям, но виж за мързела не съм съгласен да го считат за грах.
Повечето се засмяха, защото знаеха прословутата „работливост“ на последния изказал се.
Странно, тези хора говореха така за греха, сякаш никога не са чели Библията.
Той бе директор на известна фирма, която продаваше замразени лакомства.
Бобчо знаеше, че не трябваше да ги дъвче. Постоянно го хокаха за това. Дори го перваха по носа и гърба.
Венелин и Захари седяха на покрива на блока и гледаха отвисоко града. В тях се пораждаха какви ли не мисли от видяното.
Тони и Диди седяха на пейката пред блока и разговаряха.