Човек не е определен да живее сам, а като част от общност. Той е единица от цялото човечество и оттук произтичат многобройните му задължения във взаимоотношенията с ближните.
Човек няма пълна власт над живота си, за да върши каквото му харесва. Това добре е илюстрирано в следната притча.
Имало много хора на борда на един кораб. Един от тях взел свредел и започнал да пробива дупка под него. Друг от пътниците му казал:
– Какво правиш?
Първият отвърнал:
– Теб каво те засяга? Не е ли дупката под моята пейка?
А останалите рекли:
– Но водата ще нахлуе и всички ни ще издави.
Архив за етикет: борд
В Канада са открили отнесен от цунами мотоциклет
Цунами удари японския бряг през пролетта миналата година и това ще се запомни, поради многото жертви и щети. В океана вълните са отнесли хиляди предмети и някои са изплували тази година край бреговете на Канада.
Подобна участ се паднала и на мотоциклет с марка Harley Davidson, който се намерил година по-късно, по крайбрежието на британска Колумбия.
Мотоциклетът с номер, зарегистриран в японската префектура Мияги е пострадал значително от цунами. Той е бил открит в контейнер, заедно със сбор от стикове за голф.
Контейнерът се е намирал във водата 13 месеца и е преплувал повече от хиляда километра. Той е ръждясал , но може да се използва.
Преди малко повече от месец до канадския бряг доплувал японски траулер, без нито един пътник на борда. В продължение на много месеци се е носил по вълните, без човешко управление.