
Мери имаше състрадателно сърце. Тя бе отворила обятията си за нуждаещите се.
Като мисионерка Мери служеше сред народа на Окойонг.
Суеверията на хората в този район се заключавали в следното:
– Когато се родят близнаци, единият е добър, а другият е дете на демон.
Това водеше до смърт на двамата близнаци, изоставени на глад или друга опасност.
Отразявайки любящото сърце на Бог, Мери помогна за спасяването на стотици деца в риск, като осинови девет от тях.
Тези хора трябваше да се отвърнат от своето неподчинение на Бога, да прегърнат Неговите пътища и да се обърнат от езическите божества към истинския Бог, който се грижи за безпомощните и сираците.
Само при Него ще намерят прошка, защото „ги приеме благосклонно“.
Като отворим обятията си за хората около нас, включително за децата в риск, ние отразяваме Божията любов.
Нека прегърнем Неговото състрадателно сърце и да разширим грижата Му към нуждаещите се.