Месни крокети

imagesСедяха на тревата. Той харесваше това време, когато беше близо до нея. Тя вдигна поглед към небето и каза:

– Знаеш ли, когато се роди времето беше точно такова. Хладно, но хубаво. Беше късен следобед, когато започнах да раждам. Докторът ми каза, че трябва да родя до 17 часа, защото жена му приготвила  любимото му ядене за вечеря, а той не искал да го пропусне.

Тази история тя му бе разказвала много пъти, но премълча.

– Месни крокети, – продължи тя потопена в спомените си. – Представяш ли си? Нещо съвсем просто за приготвяне. Човек би си помислил, че такова бързане е за някакъв специалитет, пържола или нещо по-интересно. Беше ми все едно. Нека човекът си получи исканите крокети.

След това го погледна закачливо.

– А аз се сдобих с теб.

Защо в Индия и Китай е забранено да се узнава пола на детето по време на бременост

imagesКитай и Индия са държави, в които по културни и икономически причини раждането на момче е по-желателно за родителите.

Това води до повече аборти, обусловени от половата избирателност.

Поради тази причина в Китай и Индия са приели закон, забраняващ да се открива пола на детето преди раждането му, по какъвто и начин да е.

Забраната имала малка ефективност, защото такива нелегални услуги били достъпни за всяко семейство.

Синигерска любов

imagesМлада двойка синигери си свила гнездо. Женската излюпила три прекрасни птиченца. Те били толкова красиви, че майка се привързала силно към тях. Цял ден майката и бащата отлитали да търсят храна за своите питомци.
Близо до тях имало гнездо със скоро излюпили се пиленца. За тях също се грижели родителите им.
Минало време, пиленцата пораснали и веднъж синигерката чула, че става нещо страшно в съседното гнездо. Майката избутвала от гнездото малките, безпомощни пиленца. Те падали стремглаво надолу, но по чудо оставали живи.
„Колко е безжалостна съседката. У нея няма достатъчно любов и доброта, – помислила си синигерката. – Аз никога така безжалостно няма да постъпя“.
Опустяло съседното гнездо. Излетели всички по работите си. А синигерката продължавала с много любов да се грижи за своите вече пораснали птиченца. Тя по цял ден летяла, за да намери храна на „малките си“, които били вече по-големи от нея. Бащата ги оставил и си създал друго семейство. На синигерката ѝ било тежко и обидно, но любовта към децата ѝ стопявала горчивите обиди, давала ѝ сили…..
Така продължило до есента, когато духнал вятър и съборил малкото гнездо с големите си обитатели. Те силно се ударили, падайки на земята. Крилата им не помогнали да се смекчи удара, тъй като били слаби, а птиченцата били големи. Когато преминала болката им, те опитали да полетят, но не могли и само викали:
– Мамо! Мамо!
Чувайки това силно изплашено чирикане дошла котката. Птиченцата не могли да се спасят, защото не се научили да летят.

1 май – традициите, за които не знаете

images11-ви май, традиционно барбекю, излети и весела почивка. А знаете ли как са празнували преди 1-ви май?
Повечето хора знаят, че 1 май е Международния ден на труда. Много хора си спомнят плакати с лозунга „Мир! Работа! Май!“, знамена, манифестации. За някои от тях това, все пак е празник и носталгия, за други просто допълнителен почивен ден. Но не всеки знае, че 1-ви май може да има няколко „магически “ значения.
Независимо, че нашата планета е дом на много различни народи с техните вярвания и традиции, този ден е отбелязан в много календари.
В нощта на 30 април срещу 1-ви май, е обозначена като “ нощ на вещиците “ или „Валпургиева нощ“. В този ден, всяко зло идва “ в светлината“ и се устройват сборища.
Келтите и друидите нарекли този празник Белтейн, който също още се нарича „началото на лятото“ и “ Маят на Ева“. Родното място на този празник, с право може да се счита Ирландия. Названието на тържествата, грубо се превежда като „брилянтово сияние на огъня“.
Вярвало се е, че на този ден бог – един юноша става мъж и се запознава с богинята на жените, извършвало се е тайнството на ритуала брак. След, което следвала нощ на страсти и зачатие на нов живот. Това символизирало плодородието, прераждането на пролетта в лято.
За тържеството се приготвяли предварително с изпечени курабийки, всички видове сладкиши, запасявали се с вино и сушени билки. С настъпването на здрача, запалвали огньове – символ на слънцето, топлината, светлината, радостта и плодородието. Това бил фар за силите на доброто. Двойки прескачали огньове, държейки се за ръце. Животновъдите подгонвали добитъка си между огньовете, за да го очисти от болест, уроки и да се подобри плодовитостта им. Около огъня се завъртали хора и била възхвалявана богинята на май, призовавайки я да дари топлина и роса, светлина и живот.

Студентка представила своята девственост на търг

615febb9e4Направените за участие вложения са достигнали 550 хиляди долара. Девойката е поставила под чуждо име, своя снимка, за да привлече повече участници в търга.
Изобретателната студентка е предпочела да използва фиктивното име Елизабет Рейн и не е съобщила местонахождението си.
Предложението да се лиши от дественост на търговска основа момичето е публикувало на личния си сайт. Първоначално били поместени снимки на особата по бельо, а лицето ѝ било скрито. По-късно тя променила решението си и за да се създаде повече шум около търга е поставил снимка си и кратка информация за себе си.
Студентката се е консултирала с юристи по въпроса, дали може да бъде изключена за своите лудории от ВУЗ или не. Според експертите, това е невъзможно, дори ако учебното заведение научи за търга.
В какъв ВУЗ учи Елизабет не се уточнява. Те е получила бакалавърска степен и сега се готви да защитава две дисертации, магистърска и докторска степен.
Според студентите, тя винаги е бил много зает човек и време да се раздели с дествеността си не е намерила по-рано. В детството и юношеството си Рейн е живяла с баща си в Саудитска Арабия, което също допринася за зает личен живот.
Причината, която я е накарала да сложи девствеността си на търг, Рейн обяснява с необходимостта от финансиране, жажда за приключения и скандали, любов с еротика.
Този случай за представяне на търг на девственост не е изолиран. Така, 17 -годишната унгарка се опитала да обменят пари срещу девствеността си, поради финансови затруднения, а 18 -годишна румънска студентка преуспявайки с продажбата, била принудена да плати внушителните данък за проституция.
Не знам какво си мислите, когато четете горното, но това е страшно. Пълна деградация и падение! Няма морал, няма етичност, парите властват над всичко.