6-годишна шахматистка от Воронеж спечели титлата шампион на Европа

1445196145-735396-901824Момичето вундеркинд от Воронеж играе на шах най-добре от всички свои връстници в Европа.

Олеся Власова е само на 6 години. Тя още не ходи на училище, но списъкът на нейните победи може да впечатли дори и възрастни шахматисти.

Матирала е всички свои съперници в двата етапа за Купата в Русия. Тя е надиграла осем от девет шахматисти на турнира в Турция.

На областното първенство за младша възраст за нея е трябвало да се направи изключение, защото момичета от тази възраст не могат да участват в състезанието.

Въпреки това Олеся успяла да спечели от по-големите си съперници пет от седем партии. След това тя попаднала на всерусийско, а по-късно и на международно състезание.

Олеся Власова е станала шампионка на Европа по шахмат за деца до седем годишна възраст.

Какво е това шахмат и как се играе на него Олеся е разбрала на три години. Тогава се е учила и да чете.

На европейския турнир Олеся е преминала 650 връстници.

Във всичко останало Власова е най-обикновено дете. Куклите и приказките обича не по-малко от битките на шахматната дъска.