Тя бе една малка селска църква. В края на всяко богослужение пасторът посочваше някого и му казваше:
– Помоли се. Нека всички бъдем благословени.
Дядо Сашо, независимо от това каква е била проповедта, винаги се молеше с една си съща молитва:
– Господи здраво ни укрепи там, където се огъваме. За стоим изправени и да Те славим.
На пастирът тази молитва му се струваше много странна. Веднъж той не се сдържа и попита старецът:
– Защо всеки път се молиш по един и същи начин и казваш едни и същи думи?
Възрастният човек се почеса по главата, усмихна се и започна да обяснява:
– Имам една стара постройка. Горката, колко бури, проливни дъждове и какво ли не още е преживяла, но все още стои и мога да я използвам. Веднъж забелязах, че се е наклонила на една страна, за това я подпрях с яки дървета и тя се стабилизира. Тогава си помислих, колко много приличам на тази стара постройка.
Пастирът бе зяпнал в устата стареца и слушаше захласнато думите му.
– Натрупаните ми години са ме леко привели и изкривили, – продължи дядо Сашо. – Понякога се гневя, а нявга започвам да мразя някого. Друг път се срамувам от това, което съм направил, но изпадам и в другата крайност, осъждам другите. За това и се моля. Господ да ме подпре там, където се клатушкам, за да стоя прав пред Него и да го прославям.
– Да, така е, – съгласи се пастирът. – Всеки от нас познава опустошителната буря, която в диаметър може да достигне хиляди километри, а скоростта ѝ да надминава двеста километра в час. Тя изкоренява дървета, събаря къщи, …….. Бесният ѝ щурм може да заличи цели градове.
– Так е и с нас, – усмихна се старецът. – Рано или късно ще усетим подкосяващата сила на врага. Бог не ни освобождава от трудностите, а ни обещава мир сред тях. Той може да ни запази от ветровете, проливните дъждове и високите вълни, но само ако му позволи да ни постави здрава опора там, където сме се привели. От това няма да ни заболи, но ще ни предпази от падане.